Obec Slavkov
Slavkov

20. kolo

Velké Hoštice - Slavkov  1:3 (0:2)

Slavkovské fotbalisty domácí výhra s Bohuslavicemi pořádně nakopla. Zlepšenou formu hostů tentokrát odnesly Velké Hoštice. Počáteční nudu rázně uťala 17. minuta. Obludník si hezky narazil míč s Duškem a přízemním centrem našel v šestnáctce Grajciara. Posila z okresního béčka pak pohotovou ranou poprvé rozvlnila síť – 0:1. Vysoce produktivní Slavkov si zopakoval gólovou radost ve 30. minutě. Dušek chytrou kolmicí vyslal kupředu Krále a ten s ledovým klidem překonal brankáře Vitáska – 0:2. Hodně aktivní Král se vzápětí pokoušel o repete, jenže neuspěl. Podobně si vedl Dietrich. První poločas uzavřelo bodlo Duška, který však ohrozil spíše rohový praporek. Do druhé půle vkročili lépe Velkohoštičtí. Únik Špitalíka hasil vracející se Hruška a málem si vsítil ukázkového vlastence. Nebezpečně vypadal i přímák Marcela Pluschkeho anebo jedovatý pokus Pěgřima. Hosté odpověděli nepřesnou střelou Obludníka a především parádním slalomem Duška. Slavkovský kapitán drze obešel Rozsypala a dělovkou polaskal břevno. V 69. minutě se zdálo být rozhodnuto. Borunský se odvážně opřel do míče a ze dvaceti metrů potřetí rozesmutnil domácí lavičku – 0:3. Velké Hoštice pak poslaly na hrot Majera, který hodně zlobil. Dvakrát ho však perfektně vychytal gólman  Machel. Strážce hostující svatyně přišel o čisté konto až v 79. minutě. Roh Marcela Pluschkeho s troškou štěstí zužitkoval Tietz a dal tak výsledku konečnou podobu. Slavkov se díky tomuto vítězství zase o kus vzdálil boji o udržení.

Branky: 79. Tietz – 17. Grajciar, 30. Král, 69. Borunský.

Sestava Slavkova: Machel – Obludník, Klement, Kubín, Borunský – Král, Hruška, Dietrich, Rohovský (84. Krumer) – Dušek, Grajciar.

Datum vložení: 10. 5. 2011 8:38
Datum poslední aktualizace: 5. 8. 2020 8:49