Obec Slavkov
Slavkov

Medvědí stezka

O víkendu 9. -  11. června 2023 se uskutečnila republiková soutěž ČASPV „Medvědí stezkou“ v překrásném rekreačním středisku Počta Štědronín v okrese Písek.

Akce se zúčastnilo celkem 9 dvoučlenných hlídek z naší školy.

Jako vždy jsme si postavili naše stanové městečko a užili si tak víkend v přírodě. Díky skvělému umístění akce u řeky Otavy a v blízkosti vodní nádrže Orlík jsme využili možnosti koupání a také paddleboardingu. Pro děti velkým lákadlem byla také obří nafukovací atrakce, na které se dosyta vyřádily. Počasí nám přálo, neboť dešťová přeháňka se přes nás prohnala až po ukončení závodu. Samotný závod byl dlouhý 6,5 km a na stanovištích děti plnily nejrůznější úkoly prověřující jejich vědomosti (příroda, vlastivěda, orientace v přírodě) a dovednosti (síla, míření, uzlování, obratnost).  Na startu se vystřídalo celkem 128 hlídek různých věkových kategorií. Po oba večery jsme se ohřáli u ohně a společně si zazpívali oblíbené písně. Dokonce naši nejstarší se zúčastnili také nočního orientačního běhu a za účasti 51 hlídek se umístili následovně: 30. místo – Petra Hlávková, Nikol Schwanová, 14. místo – David Trojančík, Jindřich Klein, 7. místo – Klára Čechová, Klára Ryžová.

A jak jsme si vedli v samotné soutěži? Jedním slovem = SKVĚLE

Mladší žáci z 18 hlídek: Gregořica Štěpán, Mikolajek Tomáš – 5. místo

Plch Matyáš, Vilč Radek – 9. místo

(obě hlídky na závodech poprvé, šikovní)

Starší žákyně 3. Nejpočetnější kategorie – účast 24 hlídek a krásná místa pro naše dívky.

6. místo – Tereza Gregořicová, Eliška Zahlová

10. místo – Barbora Mazurová, Anna Ryplová

Starší žáci 3. Při účasti 17-ti hlídek si pro zasloužené

1. místo doběhli Michal Němec a Petr Hellebrand

A krásné 9. místo obsadili nováčci v republice Lelovský Tobiáš a Müller Šimon

Starší žákyně 4. V kategorii startovalo 18 hlídek a naše hlídka ve složení Petra Hlávková a Nikol Schwanová se umístila na krásném 8. místě.

Mezi dorostenci pak předvedli skvělí výkon David Trojančík a Jindřich Klein. I když v této kategorii startovali poprvé, podařilo se jim získat cenný bronzový kov.

Rovněž na nádherném třetím místě se umístily i naše dorostenky Klára Čechová a Klára Ryžová. V této kategorii šlo doslova o vteřiny. Mezi hlídkami byly jen malé časové rozdíly.

Děkuji všem účastníkům za vzornou reprezentaci školy i obce, trenérům pí. Heleně Malčekové a panu Jardovi Iblerovi za poctivou a skvělou přípravu dětí na závod a rodičům za spolupráci.