Obec Slavkov
Slavkov

Krajské sportovní hry Seniorů

Krajská rada seniorů pro Moravskoslezský kraj ve spolupráci s městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz uspořádali ve středu 2. září 2020 Krajské sportovní hry ve sportovním areálu Varenská.

Do soutěže přihlásilo 65 týmů z Moravskoslezského kraje. Za každý jednotlivý tým nastoupili čtyři soutěžící a to jak ženy, tak muži.
Týmy soutěžily v disciplínách, které zvládnou všichni přihlášení senioři v kategorii do 70 let a nad 70 let. Pořadatelé připravili osm soutěží. Většinou to byly disciplíny, které měli něco společného s hodem, odhodem, přesným hodem. Tak házeli šipkami, koulemi pro pétanque, házeli na koš, kroužky, tenisovými míčky. Stříleli florbalovou hokejkou do branky a běhali s raketou s tenisovým míčkem. Výkony byly převáděny v body . Ty rozhodčí sečetli. Vyhráli členové týmu s největším počtem bodů.
Soutěže se za SDH Slavkov zúčastnila 2 družstva. V kategorii nad 60 let: Zahel Josef, Bek Václav, Honka Václav a Šenk Oldřich. V kategorii nad 70 let: Klapetek Jiří, Kratochvíl František, Šenk Stanislav a Zahel Jindřich. Honka Václav získal medaili za nejlepší výkon v disciplíně hodu tenisovými míčky.

Datum vložení: 9. 9. 2020 16:42
Datum poslední aktualizace: 9. 9. 2020 16:48